Pisanie prac z filologii polskiej

Filologia jest nauką z kręgu humanistycznych, której przedmiotem badan jest literatura, język, kultura, sztuka, religia i obyczaje danego narodu. Główny nacisk kładzie się na badanie tekstu dzieł literackich. Przedmiotem zainteresowań polonistyki jest badanie polskiej literatury oraz języka.
Termin filologia oznacza miłośnika naukowej dyskusji [Platon].

Z tematyki wchodzącej w zakres filologii polskiej tworzy się przeróżne opracowania, jak: referaty, prace zaliczeniowe, publikacje naukowe, doktoraty, prace licencjackie i magisterskie.

Szerokie pole zainteresowań filologii polskiej stwarza możliwość wyboru tematyki opracowania z pogranicza kilku nauk, co czyni pracę ciekawszą i bardziej wartościową dla osób oceniających. Interesujące efekty uzyskuje się łącząc historię i sztukę z filozofią, czy językoznawstwo z wiedzą o kulturze i inne.

Pytania

 1. praca magisterska

  Dzień dobry! Uzyskałam absolutorium na Wydziale Polonistyki UW 1,5 temu. Obecnie pracuję i nie jestem w stanie napisać pracy magisterskiej. Chciałabym, żeby była to praca dotycząca autobiografii (dzienniki, wspomnienia) autora przełomu XIX-XX w. (Młoda Polska, ewentualnie Dwudziestolecie Międzywojenne). Ewentualnie praca na temat reportażu (np. Orient w dziennikach wspólczesnych pisarzy polskich). Jaka byłaby przybliżona cena takiej pracy? Chciałabym, żeby była gotowa na wakacje.
  Pozdrawiam,
  MM

 2. część pracy magisterskiej

  Dzień dobry,
  jestem w trakcie pisania swojej pracy magisterskiej. Niestety przebywam za granicą i mam bardzo niewiele czasu. Zależy mi na ukończeniu pracy i jej złożeniu do końca września ale wiem, że nie zdążę z jednym bądź dwoma rozdziałami:
  -O intertekstualnych tropach mitu Orfeusz i Eurydyka (tu chodzi o wersje mitu Wergiliusza, Owidiusza i Kochanowskiego)
  – Żale Orfeusza nad Eurydyką wobec Trenów i antycznej tradycji
  Mam bardzo wymagającą promotorkę, więc naprawdę zależy mi na solidnym przygotowaniu tych rozdziałów. Dlatego też chciałaby wiedzieć, czy możliwa jest realizacja części pracy? Jeśli tak, to ile wyniosłaby cena za około 30 stron? Dodam, iż większość materiałów z których korzystam posiadam w formie elektronicznej, więc chciałabym aby zostały one zawarte w pracy. Dodatkowo przesłałabym fragment tejże pracy, żeby osoba, która podejmie się pisania mogła zobaczyć na styl oraz formę stosowanych przypisów. Serdecznie proszę o odpowiedź.

 3. Opisz jeden dzień z czasów okupacji...

  Mam do napisania opowiadanie:
  Opowiadanie zaczynać ma się wspólcześnie po czym przenosimy się do czasów okupacji za pomocą machiny do przenoszenia w czasie. Mamy do wyboru:
  -możemy być żydem/członkiem AK/komunistą/członkiem sił zbrojnych na zachodzie.
  -akcje przeniesienia mamy ograniczyć do jednego dnia (podając dokładną datę)
  -głównym bohaterem mamy być my sami
  Praca ma być na ok 10 stron formatu A4.

  Pytanie moje brzmi:czy podejmujecie się takiego czegoś i ile by to kosztowało.Z góry dzięki za odpowiedź.

 4. Poprawa pracy

  Witajcie, jakiś czas zdecydowałem się na zlecenie napisania pracy licencjackiej, niestety osoba która się tego podjęła, całkowicie zignorowała powagę zadania. Praca jest niekompletna i częściowo nie na temat. Czy istnieje możliwość poprawy pracy? Ile by to kosztowało. Proszę o pomoc.

 5. Referat

  Do napisania referat, mam bardzo mało czasu. Około 10 stron A4, tematyka związana z epoką romantyzmu. Proszę o wcześniejszą wycenę oraz propozycje tematów.

Zadaj pytanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *