Pisanie prac z makrokierunków i kierunków unikatowych

Makrokierunek to kierunek studiów, którego program łączy w sobie kilka dyscyplin technicznych lub naukowych. Typowymi przykładami makrokierunków są Informatyka Przemysłowa, Elektronika i Techniki Informacyjne, Ekoenergetyka, makrokierunki humanistyczne, a nawet Gastronomia i Sztuka kulinarna.

Kierunek unikatowy to taki, który nie figuruje na standardowej liście kierunków. Celem tworzenia makrokierunków i kierunków unikatowych jest kształcenie specjalistów posiadających wiedzę interdyscyplinarną.

Pracowników umiejętnie wykorzystujących wiedzę z różnych dziedzin poszukują dziś duże i mniejsze przedsiębiorstwa na polskim i międzynarodowym rynku pracy. Obecnie wiele uczelni wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnego rynku zatrudnienia, dostosowując swoje programy kształcenia do tak wysokich wymogów. Dla makrokierunków oraz kierunków unikatowych uczelnie najczęściej indywidualnie opracowują autorskie programy nauczania.Można się pokusić o stwierdzenie, że z zakresu makrokierunków i kierunków unikatowych istnieje chyba najszersze spektrum wyboru interesujących tematów na własne opracowanie naukowe.

Proponujemy łączenie w pracy zagadnień z pogranicza kilku nauk, co uczyni ją ciekawszą i bardziej wartościową dla osób oceniających.

Chętnie podzielimy się z Państwem propozycjami tematów na dobrą pracę licencjacką, magisterską, inżynierską i doktorancką, a także na referat czy pracę zaliczeniową.

Pytania

  1. Dziedzina gastronomii

    Witajcie ! Uczęszczam do szkoły policealnej na kierunku gastronomia. Potrzebuję pomocy, w napisaniu pracy, która ma być poniekąd książką kucharską. Praca ma być bogata pod względem merytorycznym, termin do końca sierpnia. Proszę o odpowiedz, czy tego typu prace też wchodzą w grę do napisania, jeżeli nie, będę szukała dalej. Malwinka

  2. Praca semestralna...

    Witam, do napisania mam prace semestralną na temat ledowego oświetlenia RGB, praca na 20 stron A4. Proszę o wycenę i informację na temat czasu realizacji.

Zadaj pytanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *