Pisanie prac dyplomowych

Praca dyplomowa powinna być pracą twórczą i oryginalną. Nie powinna omawiać tematów, które wcześniej już zostały przez kogoś wyjaśnione i omówione. Jest to bardzo ważny aspekt, decydujący o końcowej ocenie pracy. Oczywistym jest, że w tworzeniu pracy opieramy się na fachowej bibliografii, jednak do każdego wątku należy dodać coś od siebie. Mogą to być własne wnioski, próby odpowiedzi na stawiane w opracowaniu pytania, przedstawienie swojego stanowiska w danej sprawie wraz z argumentacją, przygotowane i opracowane przez studenta badania.

Wartość pracy podnosi także powoływanie się unikatowe na źródła już istniejące, np. opracowane projekty badawcze, odwołanie się do orzecznictwa sądów i trybunałów w przypadku opracowywania tematyki zagadnień prawnych, publikacje zagraniczne itp. Praca dyplomowa może również przedstawiać stanowisko krytyczne wobec istniejącej już koncepcji teoretycznej lub też pokazać nowatorskie spojrzenie na dany problem.

W opracowaniu zawsze należy podawać wiarygodne i udokumentowane źródło danych, książki, publikacje, czasopisma, strony internetowe, itp. Ważne jest także, aby wszystkie treści internetowe, na które powołujemy się w pracy, firmowane były nazwiskiem autora lub eksperta, należy także pamiętać o umieszczeniu w przypisie daty dostępu do strony. Nie należy nigdy powoływać się np. na Wikipedię.

W czasie pisania pracy dyplomowej trzeba zwrócić szczególną uwagę fakt, że zarówno rozważania czysto teoretyczne, jak i badania empiryczne musza być poprawne językowo i metodologicznie, a przedstawione treści nie mogą odbiegać od tematu pracy. Poszczególne części pracy dyplomowej muszą tworzyć spójną całość.

Przy wyborze tematu pracy należy pamiętać, że praca dyplomowa musi stanowić projekt zamknięty, dlatego proponujemy wybór jednego problemu, na którym należy się skoncentrować, odradzamy natomiast wybór tematów i problemów których rozwiązanie nie będzie możliwe w ramach projektu.

Pytania

 1. praca licencjacka

  Witam!! chciałabym uzyskac pomoc w napisaniu pracy licencjackiej z pedagogiki. problem tkwi w tym, że nie potrafię się sama do niej zabrac, w dodatku w lipcu mam obronę. Także zostało bardzo mało czasu. Mój temat brzmi: ” Nieletnie macierzyństwo jako przejaw przedwczesnej inicjacji seksualnej młodzieży -przyczyny i skutki zjawiska” . Czy jest w ogóle szansa napisania tej pracy w ciągu dwóch miesięcy? pozdrawiam

 2. naisanie I rozdziału

  Witam! Mam problem z napisaniem I rozdziału teoretycznego. Rozdział II i III napisałam sama, gdyż były to moje refleksje na temat praktyki. Zagadnienia do rozdziału to:. 1. Główne założenia edukacji przedszkolnej w świetle dokumentów. 2.Rozwój psychofizyczny dziecka sześcioletniego.
  3. Wymagania stawiane w podstawie programowej.
  4. Metoda konstruktywistyczna w edukacji przedszkolnej (nauczyciel i uczeń w konstruktywizmie, jak to się odnosi do behawioryzmu). Ile kosztowałaby mnie taka część? Maks. myślę, że ok 12 stron wystarczy. Potrzebuje to na połowę stycznia. Pozdrawiam

 3. Praca

  Interesuje mnie praca magisterska (starego typu, mgr inż. za jedną pracę) z informatyki o specjalności kryptologia. Musi to być praca z programem. Przykładowo: Kryptoanaliza szyfru strumieniowego Trivium. Implementacja wybranego ataku np cube attack na skruconą wersję trivium. Możecie pomóc, w jakiej cenie. Właśnie jestem w sytuacji, że mogę zmienić w/w temat, może coś od siebie zaproponujecie. Tylko coś na poziomie, nie koniecznie „zabezpieczenia stron www” itp. Pozdrawiam Grzesiek

 4. jaka jest cena napisania pracy...

  jaka jest cena napisania pracy magisterskiej?

 5. Praca dyplomowa

  Proszę o informację dotyczącą ceny pracy dyplomowej na studiach podyplomowych z zarządzania. Mam temat i plan pracy, a także pewne materiały, ale oczekuję ich uzupełnienia oraz oczywiście opracowania. Temat ma charakter teoretyczny, nie ma tam żadnych danych badawczych. Objętość pracy to 30 stron, termin wykonania: do końca roku. Z góry dziękuję za wycenę.

 6. Ile kosztuje napisanie pracy

  studia podyplomowe – praca ok.30 str. z Bhp – profilaktyka w pracy w narażeniu na hałas. Jaki czas oczekiwania i cena
  pozdrawiam

Zadaj pytanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *