Pomoc w wyborze tematu

Podjęcie decyzji o wyborze tematu własnego opracowania powinno zostać uprzednio dokładnie przemyślane przez autora. Zastanowić się należy przede wszystkim jakie zagadnienia najbardziej nas interesują i jaka tematyka jest nam najbliższa. Pamiętać należy, ze napisanie pracy to jeszcze nie koniec walki o dyplom. Omawiane w opracowaniu zagadnienia i własne przemyślenia na dany temat trzeba jeszcze obronić przed komisją egzaminacyjną.

W czasie obrony musimy wykazać się gruntowaną znajomością zagadnień wchodzących w skład naszego dzieła, dlatego tak ważne jest, by temat pracy odzwierciedlał faktyczne zainteresowania autora.

Nie należy zapominać, że praca dyplomowa to opracowanie twórcze, niemniej jednak własne przemyślenia i stawiane hipotezy należy umieścić w szerokim kontekście istniejących już rozważań. Mówiąc prościej, wszystkie nasze przemyślenia muszą zostać oparte na wybranej literaturze z zakresu przedmiotu. Tak więc dostępność źródeł bibliograficznych jest ważnym aspektem, który należy rozważyć przy wyborze tematyki pracy dyplomowej.

Nie należy decydować się na wybór tematu zbyt rozległego, mieszczącego zbyt wiele problemów. Taki temat nie jest możliwy do całkowitego zamknięcia w opracowaniu. Skupić się należy raczej na wyborze jednego problemu do rozwiązania czy opisania i temu problemowi poświęcić całe opracowanie. Stwarza to możliwość wnikliwego i wyczerpującego przedstawienia tematu.

Pytania

 1. Temat i koszt pracy

  Witam, chciałbym prosić o zasugerowanie tematu pracy licencjackiej z informatyki, głównie z działu szeroko pojętego internetu i przybliżony koszt napisania takiej pracy.

 2. Praca lic.- Rosja

  Witam, czeka mnie w najbliższym roku pisanie pracy licencjackiej. Nie mam jednak pomysłu na jej temat, interesuje mnie coś związanego z Rosją- kultura lub historia. Bardzo prosiłabym o jakąś propozycję… z góry dziękuję i pozdrawiam:)

 3. Wybór tematu pracy

  Witam, ma problem z wymyśleniem tematu pracy magistersiej.
  Studiuję na kierunku ekonomicznym, specjalność- kapitał ludzki w biznesie.
  Praca ma zawierać 2 rozdziały teoretyczne i 2 badawcze.
  Ile kosztowałay mnie pomoc z Państwa strony? Na początek w wyborze tematu.

 4. Wybór tematu - pomoc

  Witam serdecznie,

  Studiuję bezpieczeństwo narodowe, ze specjalnością zarządzanie kryzysowe. Na tych studiach nie jestem do końca dlatego, że to moja pasja i nie mam jakichś szczególnych zainteresowań z tym związanych. Kompletnie nie wiem jaki temat sobie wybrać. Nie chce jakiegoś przesadnie ambitnego tematu bo sobie z nim nie poradzę. Zależy mi żeby był ciekawy, ale zarazem nie zbyt skomplikowany, który nie sprawiłby mi kłopotów i pozwolił na zdobycie licencjatu. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w dokonaniu wyboru.

  Pozdrawiam

 5. wybór tematu pracy licencjackiej

  Witam, chciałabym zapytać czy jest mozliwość pomocy w wyborze tematu pracy licencjackiej? Studiuje administrację, natomiast tematyka : procedury administracyjne. Ile kosztowałaby pomoc z Państwa strony?

 6. temat pracy

  Witam, studiuję filologię angielską i zastanawiam sie nad tematem mojej pracy. Chciałabym ja napisac z metodyki, Moglibyscie mi podsunąc jakies dobre tematy z tego zakresu? pozdrawiam

 7. Witam, studiuję finanse i mam problem z...

  Witam, studiuję finanse i mam problem z tematem pracy magisterskiej. Interesują mnie tematy powiązane z rynkiem kapitałowym, inwestowaniem lub temat o quantitative easing. Proszę o kontakt.

 8. temat pracy

  Witam, studiuję turystykę i rekreację i mam problem z tematem pracy magisterskiej. Zainteresowana jestem Światowymi Dniami Młodzieży i manga i japonia i kajaki. Proszę o pomoc

 9. Temat pracy...

  Witam. Jestem na kierunku fotografia i prosze o pomoc w wyborze tematu do pracy dyplomowej. Nie interesuje mnie robienie zdjeć w studio, przy profesjonalnym oświetleniu itp, bardzo poprawnych technicznie, bo mnie to nie kręci. Chciałabym zeby było to cos powiązanego np z psychologia, z ludźmi, raczej fotografia dokumentalna. Czekam na odp

Zadaj pytanie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *